kdo tvoŘí KLUB MONESMAMI?

Monika NĚMCOvá

jednatelka a supervizorka Klubu MonesMami

Kontakt: +420 777 266 123, monika.nemcova@mones.cz

V roce 2003 vstoupil do mého života syn Vavřinec. 42 let před jeho narozením jsem prožila život plný cestování, poznávání a hledání sama sebe.

Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli.

Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi,Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás - v těle, hlavě a kde vzniká emoce. Při cestách na západ i východ jsem objevila touhu po poznání po kořenech harmonie v sobě i ve vztazích. Díky hloubce, kterou jsem objevila ve filozofii a učení paní Marie Montessori. Díky funkčnímu konstelačnímu nadhledu a spojení se se sny, jsem přišla na svůj DAR - schopnost najít a podpořit vaši cestu k osobní a rodinné harmonii.

V roce 2015 jsem založila Montessori studi pohybu v Praze 2, ve kterém najdete jedinečnou Mones metodu na lekcí Hrajeme si Mones (dříve Montessori) a objevíte i kouzlo kombinace montessori herny s tělocvičnou.

Jana ženatá

spolutvůrkyně obsahu aktivit, podporovatelka a koordinátorka skupiny na FB, lektorka Hrajeme si Mones 

Kontakt: +420 731 648 037, 

"Dva roky jsem chodila s nejmladší dcerou Barborkou na lekce Hrajeme si Mones do studia Mones. Mám ještě dva syny, staršího Františka a mladšího Antonína. Role matky pro mě byla od začátku obtížná, nebyla jsem jako jedináček připravená na sourozenecké “neshody” ani na běžné “problémy”, které s sebou rodičovství přináší. Hledala jsem, jak z toho ven. Zaběhané vzorce reakcí mnoha rodičů včetně mých ve mě ubíjely pocity štěstí. Možností a informací je už nyní k dispozici mnoho a stále se objevují nové, univerzální recept ale neexistuje. Každý si ten svůj musíme nacházet sami. A já pro ten svůj nacházím inspiraci v Mones.

Zpočátku jsem si do Mones chodila hlavně pro “rodičovské” informace/rady, které při lekcích zaznívaly. Pro další jsem si začala chodit na semináře. Jednotlivé postřehy jsem postupně začleňovala do svého soužití s dětmi a žasla nad jejich jednoduchostí. Základem je pochopení, které se odehrává hluboko uvnitř a které umožňuje zvládat i nové situace. Je to nekonečný proces a ne vždy se daří.. Ale už vím, že to jde.

Až po čase jsem objevila tu obrovskou  podporu, kterou v Mones dostávají děti na své cestě životem hned na jejím začátku. Jsou to na první pohled drobné změny. Při bližším pohledu ale nacházím jejich velký význam pro dítě. Umění spolupráce, trpělivost, sebedůvěra, štěstí z úspěchu,....  Je to vidět na všech dětech, které u nás potkávám. Chce to jen trpělivost a přesvědčení. I když je zrovna to vaše dítě v lekcích pasivní, nebo se vám zdá nesoustředěné... Všechno se mění. Nesvazujte své dítě svými očekáváními a ono vás překvapí :-)"

jana pokorná

spolutvůrce obsahu aktivit, podporovatelka a koordinátorka skupiny na FB, lektorka Hrajeme si Mones 

Kontakt: 

"Jsem maminkou syna Honzíka a dcery Anežky. Když jsem poprvé přišla do studia na seminář Montessori pro chůvy a rodiče, netušila jsem, jak důležité setkání to pro mě bude. Chtěla jsem se jen dovědět něco o montessori... a dověděla jsem se především něco o sobě - o svých obavách, nejistotách a nejasnostech v tom, kde jsem já ve své mateřské roli.

Pár měsíců na to jsem po narození dcerky dost tápala, jak uřídit dva potomky a nezbláznit se. Vstoupila jsem proto do Léčivého kruhu maminek. A to tedy byla jízda! Z vyprávění ostatních jsem slyšela a prožívala vše, čím jsem si procházela já sama. Všechny ty pochybnosti, starosti, obavy a nejistoty, se kterými jsem se cítila tak bezradná a ztracená, se najednou zdály být zvládnutelné. Učila jsem se dívat se na spoustu věcí jinak, najít se ve své roli matky, partnerky a … nebát se být ženou.

Studio a lidé v něm mi přirostli k srdci. Stále je toho ještě mnoho, co se můžu naučit nejen já, ale i moje druhorozená Anežka. A tak se každé pondělí obě těšíme na lekce Hrajeme si Mones, na semináře a vůbec na všechna setkání s lidmi ze studia. A aby jich bylo ještě více, připojila jsem se i do pracovního týmu Mones 🙂

Monice Němcové vděčím za mnohé aha momenty a nasměrování k velké změně, kterou procházím jako máma i jako žena… Monika se stala mou velkou inspirací a průvodkyní mateřskou rolí."

katka lukášová

technická a administrativní podpora, lektorka Hrajeme si Mones, domlouváte si s ní registrace

Kontakt: +420 737 773 278

Dodnes si pamatuji ukázkovou lekci, na které jsem byla se starší dcerou na jaře v roce 2013. Moje pocity tehdy? Úžas, nadšení, jedinečnost, pravdivost, smysluplnost. Nyní je jaro 2017. Za sebou mám rok lekcí s mladší dcerou, kurz spolu-pracoven s oběma dcerami a řadu seminářů. K mým pocitům “tehdy” se přidávají dovednosti. Jak pracovat a komunikovat se svými dětmi? Našla jsem zde to, co jsem potřebovala právě já. Jistotu a pevnost v nové životní roli - roli matky. Protože nejen každé dítě je jedinečné, ale i každý rodič je jedinečný a potřebuje najít svou cestu. Ve studiu Mones jsem ji našla.

Prostor, kam já i moje děti chodíme rádi. Ve studiu mi to dává smysl, funguje to a vše do sebe zapadá.

Můj životní směr se změnil narozením první dcery v roce 2011. To jsou momenty,  kdy mě "dětská moudrost" nepřestává fascinovat. Dětský svět je kouzelný a díky dětem je můj život bohatší a barevnější.

Každodenní inspirací jsou mi právě moje dvě dcery, které se často stávají mými učitelkami. Když mi starší dcera přinese ukázat namalovaný obrázek a já se už nadechuji, abych jí ho pochválila, ona rozumným hlasem pronese: "Mami, nemusíš mi říkat, že je to krásné, to já přeci vidím."  

Co mě také baví? Příroda a cestování, turistika a sportování, zdraví životní styl a ekologie, fotografování, hudba, tvoření, pečení chleba a Pravý domácí časopis.

A co je na tom všem krásné? Že to vše můžu dělat společně s dětmi :).

 

PS.: V srpnu 2019 jsem se stala matkou i syna Honzíka, našeho třetího dítěte. S ním si ověřuji vše získané ve studiu a vnímám, jak velký rozdíl je vztah s dcerami a se synem.

První 3 roky dítěte jsou důležité a určující. Děťátko nasává a zpracovává podněty kolem sebe. Vy mu toužíte dát tu nejlepší podporu. Jak to udělat? Volnost a řád v různých výchovných směrech, jak volit, podle čeho se orientovat? Každou občas přepadne nejistota - dělám to správně? Zvláště když dítě reaguje jinak, než bychom čekaly.

CHCETE SI NÁS VYZKOUŠET?

Rády vám umožníme, abyste si zjistily, jak fungujeme. Samy jsme každá jiná, proto ctíme i vaše rozdíly. Základní členství Mami-dovednosti i kurz Hrajeme si Mones můžete ověřit:

 mami-dovednosti 

  • Objednáte si jeden měsíc pro získání důvěry.
  • Víte, že chcete vstoupit a vstoupíte na celý rok.
  • Postupně přidáme i další možnosti.

KURZ HRAJEME SI MONES

  • Balíček na jeden týden vám poslouží jako informace o našem způsobu fungování.
  • V týdnu s ukázkou si zavoláme a domluvíme se jak dál.
  • Máte 2 varianty jak pokračovat dál.

NÁŠ TÝM

Základní vstupenkou do týmu je vlastní mateřství a touha přijít na odpovědi, jak se s ním vypořádat co nejlépe. Vlastní spokojenost a podpora dalším rodičům je pro nás všechny neutuchajícím impulzem.

Katka, Jana a Jája se spolu s Monikou staly týmem i díky společnému sdílení základních hodnot. Díky své důvěře jedna k druhé, touze otvírat možnosti dětem a dávat s pokorou najevo vlastní zkušennosti a pochopení pro cestu všech dalších maminek. Všechny jsme jiné a vzájemně se dokonale doplňujeme.

Monika Němcová

zakladatelka, lektorka

Jana Ženatá

lektorka, mluvčí studia

Jana Jája Pokorná

lektorka

Katka Lukášová

lektorka, rezervace

1. proč právě my ?

Každý den se osobně setkáváme s rodiči, kteří chodí na kurz Hrajeme si Mones ve studiu Mones v Praze 2.

Každý den odpovídáme na dotazy přímo v akci nebo po ní rozebereme postupy a vytváříme nadhled.

Jsme tým, který společně funguje už několik let, a umíme si vše předávat tak, abychom se vzájemně obohacovali a posunovali.

Víme, že rady nestačí, a známe způsoby, jak vše propojovat a sdílet s vámi i v on-line světě.

Chceme vám

  • naslouchat a odpovídat.
  • být oporou na vaší cestě.
  • předávat příběhy dalších maminek.  

otázky a odpovědi

Roční přístup do členské sekce.

Vzniká dnem, kdy se registrujete do Klubu MonesMami. Najdete zde příspěvky k tématům, články, inspiraci k zamyšlení v jednotlivých složkách.

Roční členství v uzavřené FB skupině.

Ode dne, kdy se registrujete do Klubu MonesMami, máte možnost pokládat otázky v uzavřené FB skupině. Odpovídat na dotazy budou lektorky studia Mones + hosté. 

Kdy mohu do klubu vstoupit

Klub, vstup do členské sekce, pro nové maminky je otevřen vždy od 1. - 7. v měsíci. Přihlásit se můžete kdykoliv dopředu.

Jak se mám přihlásit

Je to velice snadné. Vyplňte přihlášku, kterou najdete u každé nabídky extra. Přijdou vám na email pokyny k platbě a po zaplacení se vám ozveme. Během jednoho dne dostanete emailem přístup do členské sekce. Přečtěte si vše podrobně v odkazu JAK SE MÁM PŘIHLÁSIT.

12x téma

Každý měsíc se ponese v duchu jednoho základního téma, které vám umožní poznat způsob výchovy a různé pohledy na praktické řešení situací během dne. 

12x  živý skupinový videohovor

1x v měsíci zoom rozhovor s Monikou Němcovou. Téma bude vybíráno formou ankety. Pokud budete mít zájem, tak se budete účastnít přímého videohoru. Záznam bude vždy k dispozici.

Podcast

40x podcastů - 3 - 5 minutová odpověď na otázku, kterou položíte, my ji zpracujeme a bude vám k dispozici v členské sekci na webových stránkách.

Příběhy ze studia Mones

1x v týdnu: každý den se na lekcích Hrajeme si Mones dostaneme do mnoha situací, které řešíme. Chceme se s vámi podělit, a tím přinést něco z naší praxe k vám domů. Formou textu nebo audia.

KLUB  MONESmami

Je online komunitou pro maminky s mou respektující podporou, kde obsah o mateřství, dětech, rodině tvoříte i vy. V klubu objevíte osobní jistotu, poznáte různé přístupy k dětem a rozlišíte potřeby své od potřeb ostatních.

S každým dítětem máme jen jeden výchovný pokus a téměř každá situace s ním je pro nás nová a přitom může být zásadní. 

Jestli hledáte respektující prostor s podporou, tak tím vysněným místem může být MonesMami on-line zázemí. Předávám to, co si ověřuji od roku 2004 v osobním životě a v praxi s rodiči a dětmi.