PROČ  Já ?

Pracovala jsem, založila a byla jsem supervizorkou několika montessori jeslí a školek.

Připravila jsem a vedla semináře, kurzy a uspořádala mnoho pobytů pro rodiče s dětmi. Rodiče se na mne obrací a konzultují své rodinné otazníky.

Od roku 2007 rozvíjím systém lekcí, práce s rodiči i dětmi. V roce 2015 jsem založila Montessori studio pohybu v Praze 2, ve kterém najdete jedinečnou Mones metodu na lekcí Hrajeme si Mones (dříve Montessori) a objevíte i kouzlo kombinace montessori herny s tělocvičnou. Týdně navštěvuje toto první studio více jak 100 maminek s dětmi. 

Na nic si nehraji a nechám vás dělat "chyby", při kterých vás budu "držet" za ruku. Chybu vnímám jako zkušenost poznat, jak to sama chcete.

Nabídky pro řešení, možnosti nadhledu a reakce na vaše otázky mám ověřené svým mateřstvím a aktivním spojením s maminkami. 

"Prožívejte  v mateřství  pocit radosti. Já se synem to tak máme."

 Cesta se synem a Montessori

Před narozením syna Vavřince jsem měla mnoho představ, jak TO s ním budu dělat. 

Jako matka jsem hltala všechny informace, co mám se synem dělat. Snažila jsem se také odpovědi najít uvnitř sebe. Bydlela jsem v místě, kde jsem neměla žádné kořeny, kamarádky, rodinu, jen manžela. Často jsem si připadala ztracená. Manžel mi nemohl být v mateřství oporou. To jsem nevěděla. V synově třech letech jsme se rozešli.

Nakonec byly mými kámoši pohádky na PC a spousta dalšího "fuj". Věděla jsem, že se mé představy hroutí. Nicméně bylo i mnoho skvělého, ale to jsem v té době nepoznala!

Přestěhovala jsem se zpět do Prahy a začala intenzivně hledat odpovědi. Vždy mě zajímalo, co se děje uvnitř nás - v těle, hlavě a kde vzniká emoce.

Při cestách na západ i východ jsem objevila touhu po poznání po kořenech harmonie v sobě i ve vztazích. Díky hloubce, kterou jsem objevila ve filozofii a učení paní Marie Montessori. Díky funkčnímu konstelačnímu nadhledu a spojení se se sny, jsem přišla na svůj DAR - schopnost najít a podpořit vaši cestu k osobní a rodinné harmonii.

Dříve, než byly přeloženy knihy jako "Koncept kontinua", "Vychováváme děti a rosteme s nimi", "AHA! rodičovství"..., již dlouho před tím jsme syna vedli k samostatnosti, k respektu k nám i k sobě samému.

Syn se narodil v roce 2003. Díky němu jsem se mnohokrát přesvědčila, že:

TO, co hledáme, je v každé z nás. Máme jen "nastavený program", který nám říká, jak VÝCHOVU dítěte máme dělat. Tím, že není náš, nám vlastní, tak nám nefunguje nebo drhne.

"společně najdeme, co je ve vás autentické."

 A syn Vavřinec?

Do páté třídy poznal především montessori školky a školu.

Od šesté třídy na 4 roky byl studentem osmiletého gymnázia Přírodní školy a v současnosti je velice spokojený ve Waldorfském lyceu. Koho by překvapilo, že ho zajímá psychologie.

Relaxuje u piána a kytary. Umí se postarat o vše, co je třeba.

Cestoval po Indii, Srí Lance i Evropě. Byl poutníkem na cestě do Santiága de Compostela.

Je velkým učitelem své mámy v diplomacii a mnoha dalších lekcích života.  🙂 

Je technickou a vizuální podporou video záznamů lekcí a můžete ho potkat i ve studiu.