montessori léčivý kruh maminek

Díky báječnému prvnímu zoom setkávání uskutečním druhé v podzimních měsících.

Setkáme se 5x prostřednictvím zoom.

 

 • Kruh je mostem od jedné ženy, matky ke druhé. Na chatu se během všech týdnů můžete ptát ostatních nejen na dané téma v týdnu, ale i na související probíhající situaci ve vašem životě.
 • Seznámíte se s Lakotským medicínským kruhem a objevíte své vnitřní bytosti. Možná pro některou trochu abstraktní, ale při setkáních poznáte, jak konkrétní a praktická pro život je tato dovednost.
 • Můžete si začít rozumět a s úsměvem vnímat své vnitřní procesy. Právě získaný nadhled vám umožní úsměv vykouzlit.
 • Poznáte svou vnitřní sílu, kterou často nejprve vnímáme jako slabost. Díky orientaci sama v sobě a zpětné vazbě od ostatních, přijde úleva.
 • V kruhu žen sdílíme vše, co je aktuálně potřeba.

jak setkání bude probíhat

Při každém zoom setkání se naučíte pracovat se svým vnitřním světem. Rozlišíte a poznáte chování svého vnitřního dítěte, ženy, muže, duše a ducha. 

Rozlišit emoce a pochopit jakými nástroji pracují jednotlivé bytosti v nás je jako kouzlo, ale stojíme u toho pevně na zemi :-). Díky němu si uvědomíte, jak často užíváme třeba způsoby dítěte nebo muže a jak nám chybí ta žena, matka v nás.

Jak se od sebe odlišuje duše a duch je téma, které i pro rozumné z vás, může pomoci se systémem a pochopením puzzle v nás.

Všechna setkání budou doprovázet i vaše příběhy a otázky.

praktické informace

 • PRO
  Setkání se uskuteční při minimální účasti 8 maminek.
 • CENA
  PĚT setkání 1.500 Kč.
 • DEN, ČAS
  Od 19. dubna, 5x v pondělí od 20:30, cca na 60 minut
 • REZERVACE
  Vyplnění přihlášky vám přijdou pokyny. V případě otázek kontaktujte Moniku.
 • MÍSTO
  Přihlášení k zoom setkání + webová stránka ve členské sekci + chatová FB uzavřená skupina.

Reference z osobních setkání ve studiu

(Jaro - Hvězda) - Kruh matek s dětmi jsem začala navštěvovat, protože mne zajímalo, co si za přístupem Montessori představit. Až během našich setkání jsem zjistila, jak obrovský přesah Monika dokáže nabídnout. Namísto pouhého vysvětlení metodologie Marie Montessori jsem si odnesla jedinečný pohled na to, jak může fungovat vztah mezi dítětem a rodičem. A nejen to. Pochopila jsem, jak moc ho ovlivňují vztahy s naším partnerem a vztahy s našimi rodiči. Naučila jsem se syna vnímat, číst jeho reakce a on se naučil číst mne. Už vím, že řešení problematických situací je zpravidla velice prosté a intuitivní, jen je potřeba zapomenout na předsudky. Pochopila jsem, že to jak můj vztah s dítětem funguje není o stylu mé výchovy, ani o povaze dítěte, ale zejména o mne. A dítě mi ukazuje velice pravdivé zrcadlo mého chování, reakcí, emocí a vztahu k ostatním lidem. (Podzim - Ateliér Pexeso) Druhá část setkání, už nebyla primárně o dětech, ale dotýkala se nás - matek. Každá dostala v kruhu prostor řešit své otázky a našly jsme velkou řadu společných témat. Dokázaly jsme vytvořit neopakovatelnou atmosféru plnou důvěry a pochopení. Bylo úžasné otevřít a diskutovat témata o dětech, rodičích, partnerských vztazích a mít u sebe ty, kterých se naše otázky týkaly nejvíce - naše děti. Ty nám svou vzájemnou interakcí zprostředkovaly spoustu přirozených situací, které krásně doplňovaly naši diskuzi. Vše tak bylo nadmíru autentické a reálné. A my jsme měly možnost zažít, jak jednoduše a efektivně lze s dětmi komunikovat, chápat jejich reakce a někdy i řešit konflikty. A co konkrétního jsem si z kruhu odnesla? - utvrdila jsem se, že styl výchovy našich rodičů není jediný možný - dokázala jsem porozumět mému vztahu se synem, pochopit jeho silnou vazbu na mne, z dítěte, které beze mne odmítalo být i jen minutu je kluk, který je šťastný, že chodí do školky - už synovi nic nekonečně dlouho nevysvětluji, nechválím ho za každou maličkost, nenutím ho poučet hračky, když nechce, nevyžaduji zdravení, děkování... a funguje nám to lépe, než kdy předtím - díky Moniky radám ohledně sourozeneckých konstelací, byl příchod mého druhého syna do rodiny velmi krásný, bez jakékoliv žárlivosti či negativních pocitů a vytváří si spolu s bratrem úžasně silné pouto - pochopila jsem rozdílnost uvažování mužů a žen a jak si s partnerem nastavit vztah, aby jsme oba mohli být spokojeni - uvědomila jsem si, že vztahy s našimi rodiči jsou důležité, a promítají se nám do našeho života častěji, než si myslím - poznala jsem úžasnou ženu, která mne svou moudrostí, srdečností a neuvěřitelnou energií otevřela oči, abych viděla, jak jednoduše a krásně může rodina fungovat.
Lucie, Jakub a Adam
Při pravidelném setkávání v kruhu, jsem si uvědomila mnoho. 🙂 Nejen co se týče NEvýchovy dětí, ale naučila jsem se toho hodně i sobě. To, že děti nás přece zrcadlí a většina "problémů", které děti mají, jsou v podstatě naše problémy. Prakticky to probíhalo tak, že jsme si povídali. Nebylo to však obyčejné tlachání a stěžování si. Byla to spíš taková sebereflexe a hlavně společné sdílení zkušeností nás všech. Každý týden jedna žena měla tzv. "svůj den", kdy se řešily pouze její témata. Ostatní ženy, pak říkaly svoje zkušenosti a nakonec se vždy došlo k nějakému uvědomění. NEpřekvapivě se u nás v kruhu objevovala podobná témata a situace. Setkávání v kruhu mi tedy dalo hlavně možnost nahlédnou na situace z jiné perspektivy a tím se hodně učit. Být otevřená, učit se naslouchat (jak v kruhu žen, tak i dětí), nacitovat se na pocity ostatních žen a vytvářet pozitivní zpětnou vazbu. Toto vše mi bylo i velkou zkušeností pro moji terapeutickou praxi. Po každém setkání jsem odcházela plná nové SILNÉ energie a s vášní do dalších změn a kroků. Jsem vděčná, že je tu někdo jako Monika, která dokáže předávat tímto osobitým způsobem informace a tím nás učí být sami sebou. Doporučuji všem, kteří chtějí svůj život, a životy svých dětí posunout pozitivním směrem.
Veronika a Gabi
Kruh cítím jako velmi bezpečné a otevřené místo, kde jsme si všechny rovné Je to ojedinělá příležitost trávení času tak, jak to bylo dříve přirozené - bez přítomnosti mužů, kdy ženy rokují, případně pracují, a kolem se pohybují děti, které nikomu nepřekáží a mohou se na kteroukoli z žen obrátit Minule jsem se po Kruhu večer ptala Terezky (2 roky), jak se jí dopoledne líbilo, a šokovala mě tím, jaké množství z toho, co se dělo, vyjmenovala, jména dospělých i dětí, co kdo dělal, jak byl oblečený. Na kruhu jsem se zkušeností přesvědčila, že děti nemusíme zabavovat, jen jim dát bezpečí, pozornost a čas... Když vzpomněla Terezka Tebe, Moniko, začala rozmáchle gestikulovat rukama a smát se na plné kolo 😀 Neuvěřila bych dříve (a taky mi to nikdo, komu jsem to povídala neuvěřil), že se děti kruhu účastní 2 hodiny bez hraček a jde to! Je znát, že se na Kruh připravuješ a taky si ho po proběhnutí nějak vyhodnocuješ, promýšlíš
Ivana a Terezka
Moniko, moc Ti děkuji za pořádání léčivých ženských kruhů, bylo to úžasně strávených šest setkání. Vlastně jsem na začátku příliš nevěděla, co očekávat, ale každý týden si žil svým vlastním životem a témata přicházela tak, jak bylo potřeba. To vše v bezpečném prostředí pro nás maminky i naše děti, které pohotově převáděly naše myšlenky do praxe.
Petra a Adam

termíny Našeho spojení

5-10 minut předem ti na tvůj email přijdou přihlašovací údaje. Setkání je na 45 - 60 minut. Lehce upravený záznam najdeš zde na stránce s téma.

Každý týden 1x společný zoom.

1. zoom v pondělí večer v 19. 4. 20:30

2. zoom v pondělí 26. 4. v 20:30 

3. zoom v pondělí 3. 5. ve 20:30

4. zoom v pondělí 10. 5. ve 20:30

5. zoom v pondělí 17. 5. ve 20:30

pošli, co tě napadne - dotaz, poznámku...

Však víš, že paměť je krátká, při společném zoom ti to připomenu a můžeme společně sdílet, reagovat...

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů