mami-dovednosti

Naše mateřství se točí okolo řady témat (Jak s dětmi komunikovat? Jak nastavit hranice? Jak vytvářet hluboký vztah?...).

Díky mami-dovednostem máte příležitost začít čerpat inspiraci, zkušenosti a vylaďovat se na sebe - a tím i na své mateřství.

S dětmi je to velká jízda a naše reakce a postoje nás samotné často zaskočí. Vyvolávají nejistotu, chybí nám někdo, ke komu se můžeme obrátit o radu, podporu či ujištění. Chybí nám někdo, kdo bez hodnocení přijme naše chování s pochopením a společně najdeme to, co by bylo nejlepší.

Mami-dovednosti začaly vznikat na mých seminářích a kurzech tváří v tvář. Transformovaly se do online podoby a má podpora a podpora skupiny vyjadřuje smysl hledání pro náš lepší pocit v mateřství. Děti jsou jako houby, a každá interakce je formuje.

Každý měsíc je tak příležitostí soustředit se na jednu oblast a pochopit ji z praktických pohledů.

aktuální  nabídka

Jak chválila máma a trestal táta? Bylo to obráceně?

24.6. 2021 - 27.6. 2021penzion Mlýn Kamenice u Orlíku
Montessori, teorie typů a rodinné konstelace v praxi. Víkendový pobyt pro malou skupinu rodičů s dětmi. TÉMA:…

kde se vzaly  mami-dovednosti?

Pomáhá mi filozofie a praxe z montessori, konstelací, teorie typů a selský rozum. Pravidelně vedu lekce v Montessori studiu pohybu, které jsem založila. Ověřila jsem si, že je více možností, jak se na situace s dítětem dívat. I vás podržím při hledání toho vašeho pohledu.

montessori

Maria Montessori je pro mne velkou inspirací. Přijala základní myšlenky učení do svého života. Předávám montessori filozofii celému týmu ve studiu. Na lekcích Hrajeme si Mones sdílím základní dovednosti života s montessori s dětmi i rodiči.

konstelace

Poznat rodinný systém z nadhledu, je umění, které souvisí s pochopením našich návyků na řešení situací. Jsem autentická a používám to, co je mi vlastní. Se mnou se naučíte rozlišovat sílu svou i sílu jednotlivých členů rodiny.

teorie typů

Gustav Jung objevil zákonitosti chování jednotlivých typů lidí. Po určité dobou praxe a pozorování je možné dosáhnout porozumnění i ve svých odlišnostech. Je uklidňující naučit se je rozlišit a připustit, že on/ona jinak neumí, a proto si s ním rozumím/nerozumím.

PODPOŘÍM  VÁS

V osobním rozvoji

Díky mateřství se v nás začne odehrávat emotivní chaos, kdy k tomu co bylo se vrátit nelze a k tomu co přišlo, hledáme klíč. Jistoty předchozího života se proměnily v nejistoty a otázky přítomného dění s dítětem. Podpořím vaše silné stránky a jedinečnost ve vztahu s ním. Najít vaši stabilitu a navíc radost a uspokojení je cesta, tak to je cesta, na které jsem vám k dispozici.

v orientaci ve vztazích

Interakce s okolím se nejprve jeví v růžových barvách a my máme tolik očekávání. Děti nám připraví postupně vše, o čem se nám ani nesnilo a co jsme si nikdy nepřipustily, že by nás mohlo potkat. Existuje navíc určitý životní magnet: to, čeho se obáváme, se nám do života s dítětem dostane. Jak se vyrovnat se žárlivostí, se soutěživostí a bojovností, emocemi dětí?

Kdy, co a jak s dítětem

Podle okolí bychom asi měly mít patent na mateřství. Většina z nás ho však nemá. Ani já ne. Navíc i u odbornic platí ono známé o kovářových kobylách... Systém kurzu Hrajeme si Mones je inspirativní a motivující pro úplně všechny mámy s dětmi od 4 měsíců do 3 let. Rozdělení do skupin podle Duhové cesty pomůže v orientaci s doporučeními, co kdo kdy a jak potřebuje.

Co se naučíte v jednotlivých tématech?

• Jak pracovat s emocemi u sebe i u dítěte.
  • Využívat rozdíl mezi hranicemi a zodpovědností.
  • Sourozenecké šarvátky vás nechají v klidu.
  • Objevovat v sobě montessori principy.
  • Dáte prostor tatínkovi dítěte.
  • Poznáte úžasně šílenou výjimečnost prvního dítěte.
  • Volit správná slova i jejich množství.
  • Poradíte si s agresivitou svou i dítěte.
  • Rozlišíte rozdíly a podobnosti v potřebách svých a svého dítěte.
  • Přestanete přehánět servis.
  • Připravit dítě na nové situace i prostor.

schéma úkolů a aktivit pro jedno téma

4 měsíční fáze

3-4x v měsíci se setkáme online prostřednictvím zoom.

3-4x v měsíci budete mít možnost pozorovat a následně sdílet při společném rozhovoru to, co jste si uvědomili.

1x v měsíci najdeš na stránce s téma BONUS - rozhovor na měsíční téma.

O úkolech

Každé téma má svá specifika. Úkoly pro pozorování a další vzniká nejen díky mým zkušenostem a praxi, ale řídí se potřebami skupiny a jejím tempem.

Vše sdílíme ve společné chat skupině prostřednictvím messengeru.

Reference

Ahoj Moni, tak jsem predevčírem ustála docela dlouhý řev z pokojicku (byli tam K a S spolu sami). Zas to ve mne cuklo, že tam poběžím a chtěla jsem zarřat "co se zas děje", ale hned jsem si na tebe vzpomněla, že bys me sprdla :-))) Tak jsem byla zticha a čekala. Za chvili byl klid a Sas se začla něčemu chechtat. Včera tu byl můj táta, děti jedly u stolu, Kája pro něco odběhl a Sas mu mezitim obsadila jeho židli. Když se vratil, tak ji vycpal zpátky, ta ječela! Můj táta ji začal vysvětlovat, že to byla Kájova židle a ať nebrečí. Tak mu říkám: hele, ona to moc dobře ví a nech ji vyplakat. Za chvilinku byl klid. A já se najednou citim tak nějak svobodnější, jako že už vlastně nemusím neustále intervenovat, že to není všechno pořád na mne (což jsem si samozřejmě dělala sama :))) Děkuju děkuju DĚKUJU !!!!! za tu uterní lekci. Objimam tě na dálku 🙂 papa
Simona