PŘIPRAVUJEME ONLINE KURZ HRAJEME SI MONES

To, co zažíváme v Praze "na živo", si můžete užít i vy doma.

Každé pondělí dostanete jednu z 10lekcí svého kurzu.

Lekce na sebe promyšleně navazují.

Poznáte další možnosti, jak si s dítětem hrát a pracovat, rozvinete své i jeho dovednosti.

Není samozřejmostí potřebám dítěte rozumnět, proto se nechte inspirovat připraveným kurzem.

• V online lekcích Hrajeme si Mones budete mít přístup k aktivitám zaměřeným na věk dítěte.
  • Naučíte se poznat, kdy je dítě "zralé" rozvíjet dovednosti pohybové nebo svou šikovnost v ručičkách.
  • Budete umět do jeho rozvoje zapojit celou domácnost.
  • Překvapíte nejen sebe, ale i celou rodinu, jak jste inspirativní a jak umíte dítě kreativně zaměstnat.
  • Zároveň se naučíte vidět a vnímat hranici mezi potřebným a nepotřebným servisem.

S čím budete pracovat

návody na aktivity

Každý týden podrobně popsané aktivity, které na sebe navazují, střídají se a doplňují.

pidi videa

Každý týden 4-5 nových krátkých videí, natočených pro konkrétní skupinu, 2 - 4 min dlouhých.

dotazy

Máte možnost se ptát v uzavřené skupině na FB 24/7.

Videorozhovor

Úvodní lekce probíhá jako videorozhovor. Díky němu se vyladíte na způsob vedení lekcí.

aktivity

K čemu aktivity slouží

Pokud máte touhu rozvíjet své dovednosti a schopnosti vašeho dítěte, tak vám s tím naše vedení pomůže. Díky aktivitám se dítě naučí zapojovat ruce, nohy a celé tělo a vy získáte jistotu a šikovnost, která přichází s procvičováním a trpělivostí.

Kam vaše dítě patří

Podle přihlášky určíme, do které skupiny patří (podle Duhové cesty). V průběhu prvního týdne si domluvíme rozhovor, při kterém si upřesníme, jak vám hra s dítětem funguje.

Jak s dítětem pracovat

Pomůcky, které budete potřebovat, společně najdeme i u vás doma. Naučíme vás s nimi pracovat. Jejich seznam je orientační a není třeba mít vše připravené dopředu. 🙂

FB skupina

Máte možnost se nás ptát dál než se vyladítte prostřednictvím uzavřené FB skupiny.

Videa

co je na videu

Obrázkové karty tzv. Flash cards, které rozvíjejí paměť, pozornost, trpělivost, orientaci a představivost. Pomáhají v rozvoji komunikace a slovní zásoby.

rozdělení

Mini videa jsou připravena ve 3 rychlostech, tzn. lektorka otáčí karty podle schopností dětí pro mimi, batolata a starší. Jednotlivá pidividea mají různá zaměření, která jsou u jednotlivých skupin popsaná.

délka

Každý týden budete mít k dispozici 4 pracovní mini videa s různými obrázkovými sadami. Jsou dlouhá 2 - 4 minuty.

Jak pracovat s videi

Na video se díváte společně s dítětem. V každém týdnu dostanete  návod, jak s nimi pracovat.

"Za třináct let jsem viděla a prožila tolik radosti a AHA okamžiků s dětmi a rodiči. Ráda se s vámi touto formou o ni podělím." Monika Němcová

Kurz  ve  studiu

Každá lekce ve studiu začíná a končí sadami karet. Ty vám budeme nabízet rozděleně na mini videa.

Čas mezi je vyplněn aktivitami pro rozvoj celého těla (hrubou motoriku) a klidnou velice oblíbenou část, kdy pracujeme s tzv.jemnou motorikou dítěte.

Dětem nabízíme různé pomůcky, různým způsobem tak, abychom podpořili nejen dovednosti jejich obou rukou, ale zároveň se soustředíme na spolupráci s námi. Váš bonus je v tom, že si budete pod naším vedením, rozvíjet svou dovednost spolupráce s dítětem doma. S rostoucím dítětem poznáte, jak tato spolupráce není samozřejmostí.

ukázky ze studia Mones

Práce s dětmi od 4 do 23 měsíců.

Práce s dětmi v nejstarší skupině.