vyfoť

Všechny rády fotíme. Tvoje foto ti bude připomínat tvé AHA chvíle. Udělej si album.

zazpívej si

Zazpívej si písničku, kde je naše téma. Můžeš zpívat i s dítětem? Znáš takovou?

vyprávěj

Až se ti povede i maličkost posdílej ji s někým, kdo se bude radovat s tebou.

Namaluj, vytvoř

Maluješ nebo vytváříš šperky? Vlož do svého nového díla část toho, co jsi pochopila.

příběh

Pokud miluješ příběhy, ráda je i píšeš, napiš o tom, zaznamenej své myšlenky, postřehy. Bude se ti to hodit. Za sdílení budeme moc rády.

poznámky

Máš v sobě touhu po řádu a potřebuješ si dělat cestu svého ladění, zaznamenávat své pokroky? Určitě máš svůj systém, tak ho používej.

ňamka

I láska prý prochází žaludkem. Pokud ráda vaříš, tak proces vaření spoj s tématem. Pokud ráda zajdeš na dobrotu, tak vyber místo, spojené s tématem.

přečti si

Stačí jen několik řádků, které si najdeš a buou se týkat téma měsíce. V naší skupině tě určitě bedeme inspirovat a ty můžeš inspirovat druhé,

film

Pokud máš rád klid a pohodu, chybí ti slova a neumíš zachytit podstatu svých pocitů a myšlenek. Nech se inspirovat, odpověď můžeš objevit v kvalitním filmu. Může se v něm zrcadlit snadno situace, kterou máš doma, nebo myšlenka, kterou se zabýváš. Scénaristé jsou také lidé a inspiraci berou často ze života. Pokud máš tip na prima film, sdílej ho na FB skupině.

mami-dovednosti

Měsíční schéma úkolů a aktivit

4 měsíční fáze

Od 1. - 8. v měsíci se bude úkol i aktivita týkat tebe a dítěte/dětí.

Od 9. - 16. v měsíci se budeme věnovat především praxi. Postupně přijdou na řadu děti od narození do tří let s přesahem do první třídy.

Od 17. - 24. v měsíci přejdeme na otázky směrující na téma partnera a soužití v rodině.

Od 25. do konce měsíce se nám objeví to, na co  jsme si vzpomněly a chtěly bychom probrat.

O úkolech a DALŠÍ

Na začátku měsíce najdeš u téma svůj úkol a aktivitu s ním spojenou.

Od listopadu bude každý 1. týden v měsíci anketa na výběr tématu pro měsíc následující.

Každou 2. středu v měsíci budeme mít společné ZOOM povídání

Na 3. týden v měsíci připravíme rozhovor na téma s Vráťou.

Podcasty a další videa, odkazy, tipy atd. budeme přidávat i podle toho jak nás budeš inspirovat, co si budeš přát a moc rády případně využijeme i tvůj nápad.

úkoly a otázky na agresivitu

Jaká často TO na vás přijde?

Pomáhá vám něco?

Co vy a manipulace?

Jak jste na tom byly vy a jak to máte po narození dítěte? - s agresivním okolím

úkoly a otázky na adaptaci

Jaký vztah máš ty k novým věcem, lidem, prostorům a situacím?

Změnilo se něco s příchodem dítěte do tvého života?

Pro většinu z nás je školka v této době otazníkem. Pro některé z nás je nepřijatelným faktem. Jak ji vybrat a jak dítě i sebe na ni připravit?

kroužky, školka, První třída - takové je září

Je to ideální čas na téma adaptace dítěte. Tři děti nás lektorkek jdou do první třídy. Je to veliká změna v našich rodinách. Jak je to u tebe? Jak máš ráda nové věci? Změnilo se něco s příchodem dítěte do tvého života?

My otvíráme i naši novou kapitolu. Začínáme s naším klubem. Společně si budeme dělat podporu. Ty od nás dostaneš "návody" na to, jak vše začít u vás doma, v rodině dělat. My zase věříme, že nám pomůžeš vychytávat mušky i mouchy v našem systému. Dopředu děkujeme.

adaptace dítěte, školka

Některé spoléháme na intuici a přítomnost, některé rády víme, jak se věci budou odehrávat.

Jak to má naše dítě? Jak mu pomoci s novým prostorem, situací, kamarádem, autoritou?